Wycieczka do BorgWarner i ML System

Dodano:

W ramach projektu "Ekopracownia - zielone serce szkoły" uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych mieli możliwość obejrzeć zakłady zajmujące się tworzeniem i wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii w swojej działalności. Pierwszą wycieczkę odbyliśmy do firm BorgWarner oraz ML System.

BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o. jest częścią amerykańskiego koncernu BorgWarner Inc., producenta komponentów oraz systemów zaawansowanych technologii dla układów napędowych i przeniesienia napędu w pojazdach samochodowych. Firma specjalizuje się w produkcji turbosprężarek, układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych oraz łańcuchów rozrządu dla branży motoryzacyjnej i obecnie jest liderem w produkcji tych urządzeń w Europie. Zakłady produkcyjne zlokalizowane zostały w Jasionce, Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym specjalizują się w produkcji systemów doładowania silników, sterowania rozrządem, termiką, emisją spalin oraz przeniesieniem napędu. Stosowane technologie przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji substancji szkodliwych, przy równoczesnej poprawie własności jezdnych.Nasi uczniowie mogli zobaczyć halę produkcyjną, poznać działalność firmy od środka, a także dowiedzieć się w jaki sposób firma chroni środowisko przyrodnicze.

ML System to polska firma, która rozwija przełomowe technologie, będące odpowiedzią na aktualne potrzeby procesu transformacji energetycznej- przejścia z konwencjonalnych na od nawialne źródła energii. Produkty oferowane przez firmę znajdują zastosowanie zarówno w klasycznych dachowych i gruntowych instalacjach fotowoltaicznych, w zrównoważonym budownictwie, w transporcie lądowym i wodnym oraz branży automotive.Elementy BIPV produkcji ML System stanowią estetyczną, osłonową część wykończenia budynku, ale przede wszystkim są aktywnym źródłem energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca.Nasi uczniowie wysłuchali prezentacji na temat działalności firmy, zwiedzili laboratorium, oraz zobaczyli produkty, jakie posiada firma w swojej ofercie.

Dziękujemy Zarządowi BorgWarner Poland Rzeszów oraz Zarządowi ML System za możliwość zwiedzania firmy.